Duyurular » KARBON AYAKİZİ HESAPLAMA EĞİTİMİ
KARBON AYAKİZİ HESAPLAMA EĞİTİMİ 17 -18 MART 2018
 
Çevre Mühendisleri ve Kuruluşları Derneği (ÇEVREDER), ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir. ÇEVREDER bünyesinde faaliyet gösteren ÇEVREDER AKADEMİ 2018 yılı Eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 
 
Bu kapsamda Sera Gazı Emisyonları, İklim Değişikliği ile ilgili konuları içeren karbon emisyonlarının hesaplamasına yönelik olarak Karbon Ayakizi Hesaplama Eğitimi  Ankara’da düzenlenecektir. Bahse konu eğitimin konu ile ilgili kurum ve kuruluşlar, danışmanlık firmaları, Çevre Mühendisleri, uzmanlar, ilgili olan tüm kişilerin katılım sağlaması faydalı görülmüştür. İlgili kişi, kurum ve kuruluş uzman ve temsilcilerinin bahse konu “Karbon Ayakizi Hesaplama Eğitimi” ne katılabilmeleri için www.cevreder.org/akademi/  adresinden üye kaydı yaptırarak, Sistem üzerinden Eğitim başvurularını yapabilirler. Eğitimimiz belirli kontenjanla sınırlıdır.
 
Ön başvuru için Katılımcılarımız [email protected] adresine mail yolu ile katılım durumlarını belirten bir mail göndermeleri gerekmektedir. Mail içeriğinde (Ad-soyadı, TC Kimlik Numarası, Firma adı, Firma adresi, Vergi Dairesi, Vergi Numarası, Telefon) bilgilerine yer vermeleri gerekmektedir.
 
Bu nedenle, ÇEVREDER AKADEMİ olarak 17-18 Mart 2018 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde Ankara’da vereceğimiz Karbon Ayakizi Hesaplama Eğitimi başlıklı eğitime katılmak isteyen katılımcılar, 800 TL (KDV dâhil) Eğitim katılım bedellerini yatıracakları banka hesabı bilgileri kendilerine daha sonradan e-mail yolu ile bildirilecektir. Eğitim sonunda Derneğimiz tarafından katılımcılarımıza “Katılım Sertifikası” verilecektir. Soru ve görüşleriniz için e-posta ile "[email protected]" veya [email protected] adresinden iletişim sağlayabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2018 

Eğitim Ücretine dahil olan hizmetler: Eğitim bedeli, Eğitim materyalleri, 2 çay-kahve molası ve ikramlar, öğle yemekleridir. (Konaklama ve Ulaşım Katılımcılarımıza aittir)
Banka Hesabı: Ön başvuru yapan katılımcılara e mail yolu ile paylaşılacaktır.

Karbon Ayakizi Hesaplama Eğitimi Taslak Program

Eğitimin İçeriği:
  • Sera Gazı Emisyonu Standartlarına Genel Bakış
  • Karbon Yönetimi En iyi uygulama örnekleri
  • Sera Gazı Protokolü Uyarınca Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması
  • Kapsam Belirleme ve Gerekli Hesaplama Faktörlerinin Tanımlanması
  • Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması Veri Toplama Çalışmaları - Egzersizler
  • Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması Grup Çalışmaları
  • Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması Egzersiz Sonuçları
  • Soru Cevap
İlgili eğitimi konusunda uzman Evren Türkmenoğlu tarafından verilecektir. Eğitimimiz interaktif katılım esasına göre hazırlanmıştır. Eğitim taslak içeriğinde de belirttiğimiz üzere kurumsal bazlı Karbon Ayakizi hesaplaması ile ilgili egzersiz ve uygulama çalışmaları yapılacaktır. Alınan eğitim sonrası katılımcılarımız kurumsal bazda Karbon Ayakizi hesaplamalarını yapabilecek ve ayrıca bu bilgiler ışığında çalışmış oldukları kurumların, yaptıkları faaliyetlerin ve üretimini gerçekleştirdikleri ürünlerin Karbon Ayakizi Hesaplamalarını yapabilecek yetkin bir bilgiye sahip olacaklardır.

Eğitim Yeri   : Anadolu Hotels Downtown / Ankara
Eğitim Saati :  Cumartesi 09:00 / 17:00   - Pazar 09:00 / 17:00

Saygılarımızla,

ÇEVRDER AKADEMİ EĞİTİM MERKEZİ

Cevizlidere Mahallesi 1220. Sokak No:4/A Çankaya / ANKARA
+90 312 479 27 27 - [email protected]
© Copyright 2015 Çevreder | Powered By Mga Bilişim